• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/people/İbrahim-Tüzer/554644751
  • https://twitter.com/ibrahimtuzer

Uluslarası Toplantılar

* Tüzer, İ., "Hocazadenin Bilinciyle Aydınlanan Nesil: 'Asım'ın Nesli' ve 'Yeniden Doğuş' İmkânı Olarak Varoluş Alanı", Mehmet Akif, Asım ve Gençlik Bilgi Şöleni, Türkiye Yazarlar Birliği, Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 26-28 Aralık, İstanbul, 2014.

* Tüzer, İ., “Tanzimat Dönemi’ni Aydınlatan Hâce-i Evvel: Ahmet Mithat Efendi ve Modernleşmemiz”, Türk Dünyası Bilgeler Zirvesi – Gönül Sultanları Buluşması, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi, 26-28 Mayıs, Eskişehir, 2014.

 
* Tüzer, İ., "Yeni Bir Anlam Alanı olarak ‘Film-Dünya' ve ‘Kassandra Damgası' Okuması/Seyri", Doğumunun 85. Yılında Uluslararası Cengiz Aytmatov Sempozyumu, Eskişehir OsmanGazi Üniversitesi, 17-18 Aralık, Eskişehir, 2013.
 
* Tüzer, İ., "İki 'Ana' Bir 'Savaş' Ya da 'Toprak Ana' ile 'Tolgonay'ın Ortak İsyanı: 'İnsanlar Savaşmadan Yaşayamazlar mı?'", Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Almazbek Atambayev'in Himayelerinde Uluslararası Cengiz Aytmatov ve Türk Uygarlığının Rönesansı Kongresi, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, 24-25 Mayıs, Bişkek - Kırgızistan, 2012. 
 
* Tüzer, İ., "Ahmet Mithat Efendi Küçürek Öyküden Haberdar mıydı? Ya da 'Beliyat-ı Mudhıke'den 'Küçürek Öykü'ye İnsanlık Hâlleri", Edebiyatta Yeni Bir Tür: Küçürek Öykü Sempozyumu, Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığı, Ardahan Üniversitesi, 25-26 Kasım, Ardahan, 2011. 
 
* Tüzer, İ., "İnancıyla Varolan Ümidiyle Yaşayan Şair: Mehmet Akif Ersoy ve Şiirinin Tevekkül Hali", Türkiye-Mısır Dostluğunda Bir Köprü Mehmet Akif Ersoy Uluslararası Sempozyumu, Mehmet Akif Ersoy Vakfı - Kahire Üniversitesi, Mısır, 01-06 Kasım 2010.
 
* Tüzer, İ., "Servilerden Zeytinlerden Otların Yeşermesinden Daha Eskiye Uzanan Bir Kök Ya Da Direnen Bir Bilinç Olarak Mahmud Derviş Şiiri", Türkiye-Suriye Ortak Kültür Mirası Uluslararası Sempozyumu, Avrasya Yazarlar Birliği - Halep Üniversitesi, İdlip-Suriye, 16-17 Ekim 2010.
 
* Tüzer, İ., "‘Alnından İmparatorluklar Barındıran' Bir Şair: İsmet Özel ve Şiirlerinde Bedenin Horlanışı", Uluslararası Türk Kültüründe Beden Sempozyumu, Marmara Üniversitesi, Türkiyat Araştırma ve Uygulama Merkezi, 4-5 Nisan, İstanbul, 2007.